Strumień świadomości, to termin literacki zaczerpnięty od pisarzy modernistycznych, oznaczający bezpośredni, często chaotyczny przepływ myśli, emocji i wrażeń pojawiających się w umyśle. Podobnie jak w literaturze, gdzie ta technika pozwala na bezpośrednie zanurzenie się w wewnętrznym życiu postaci, tak niniejszy biuletyn jest wglądem w nurt bieżących zmian, analiz i refleksji na temat przyszłości.

Jest to zapis gotujących się we mnie przemyśleń, skojarzeń i wniosków. Piszę o przyszłości, o technologii, polityce, filozofii, o zmianach społecznych i literaturze. Piszę, co chcę. O tym co mnie interesuje, martwi, nakręca.

Minimum raz w tygodniu przygotowuję podsumowanie polecanych książek, artykułów, podcastów, materiałów wideo i innych. Dodatkowo, mniej regularnie piszę dłuższe teksty na wspomniane wyżej tematy.

Dziękuję za zainteresowanie i zapraszam.

Subscribe to Oskar Lis - Strumień świadomości

Piszę o przyszłości, o technologii, polityce, literaturze. Co tydzień publikuję recenzje książek, polecenia artykułów i innych materiałów.

People

Przedsiębiorca, politolog. Zawodowo: foodtech i ecommerce. Naukowo: przyszłość polityki w zderzeniu z technologią. Prywatnie: surfuję, czytam, piszę.